Inne

Właściwości suszonych owoców – czy oby na pewno działają?

9845866_m

Suszone owoce były już znane ponad 4 tysiące lat temu. Suszenie produktów było jedną z pierwszych form konserwacji żywności. Na początku suszone były na słońcu. Natomiast dziś suszy się je w wielkich przemysłowych piecach. W suszonych owocach od wieków docenia się to, że nie psują się tak szybko jak świeże i dodatkowo nie tracą na swoim smaku.

Pochodzą one z rejonów Morza Kaspijskiego gdzie na samym początku suszono śliwki. Potem susz rozprzestrzenił się na całą Europę i zyskał ogromną popularność – która została do obecnych czasów.

Podobnie jak te świeże, suszone nie mają w sobie tłuszczu jak i zawartość sodu jest w niech bardzo niska. Ponadto zawierają bardzo dużo witamin! M.in. A, B poza tym żelazo, wapń, błonnik. Z powodzeniem można zastąpić nimi świeże owoce, bez szpikowania się zimą suplementami diety. Niektóre suszone owoce zawierają pektynę, dzięki niej obniża się poziom cholesterolu w organizmie. Poza tym są doskonałym źródłem energii.

Suszone śliwki

mają silne właściwości przeczyszczające ze względu na obecność w nich błonnika. Przy zaparciach to nieocenione lekarstwo. Owoce te zawierają również duże ilości beta karotenu oraz witamin C i E. Ponadto znajdziemy w nich żelazo, wapń czy magnez.

Suszona śliwka, kup już teraz na tej stronie: kliknij

Suszone morele

dostarczają organizmowi witaminę A, fosfor, potas i beta karoten. Skóra staje się dzięki temu bardziej nawilżona i elastyczna. poza tym morele to również źródło białka.

Bio morele kupisz tutaj, bez konserwantów i siarki: kliknij

Suszone jabłka

zawierają w sobie dużą ilość związków pektynowych. W ten sposób jabłka doskonale wpływają na trawienie i obniżają poziom cholesterolu. Dzięki nim wyleczymy niestrawność oraz ochronią nas przed złogami miażdżycowymi.

Suszone figi

mają w sobie dużo wapnia, chronią także przed osteoporozą.

Kup figi! Uwaga obecnie trwa na nie promocja w tym sklepie: kliknij

Suszone daktyle

walczą z bólem i różnego rodzaju zapaleniami. Są również świetnym źródłem magnezu i potasu

Daktyle bez pestek kupisz tutaj: kliknij

Rodzynki zawierają

duże ilości fosforu i jody. Regulują pracę organizmu ale mają też zbawienny wpływ na tarczycę.

Różne rodzaje rodzynek są dostępne na tej stronie: kliknij

Żurawina

znana jest ze swoich właściwości, pomagających w leczeniu zakażeń układu moczowego. Zapobiega również tworzeniu się kamieni nerkowych.

Żurawinę dostaniesz tutaj: kliknij

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply