NAGIETEK

Ocet nagietkowy

nagietek2

W poprzednich wpisach o nagietku wspominałem, jak ważny jest on w kuracji zniszczonych włosów. Teraz chciałbym wam przedstawić przepis na własnej roboty ocet, dzięki któremu będziecie mogli polepszyć kondycję swoich włosów i utrzymać ją na zadowalającym poziomie!

Ocet nagietkowy wzmocni wasze włosy od nasady po same końce!

Wszelkiego rodzaju preparaty z nagietka używa się na zniżonych włosach z rozdwojonymi końcówkami, ze słonością do wypadania, czy brakiem puszystości. Nagietek ma również inne zastosowania! Możemy go również stosować jako świetny tonik do twarzy z łojotokiem czy wągrami. Niektórzy również stosują go do płukania gardła czy jako okłady na siniaki i stłuczenia.

Jak przygotować ocet z nagietka?

Bardzo łatwo! Wystarczy szklankę suchych kwiatów nagietka, zalać szklanką octu jabłkowego, a następnie wytrawiać przez 14 dni. Po wskazanym czasie przefiltrować.

Jak stosować ocet?

Ocet rozcieńczać z wodą w stosunku 1:1. Płukać świeżo umyte włosy. Tak jak wspominałem, ocet można stosować na problemy skórne. Wystarczy namoczyć gazik w occie i przyłożyć na bolące miejsca, stłuczenia czy przy łojotoku.
Dodatkowo warto wspomnieć, że ocet pełni funkcję ochronne włosów przed czynnikami zewnętrznymi – jak suszenie włosów, farbowanie, łupieżem i osłabianiem włosów poprzez mycie nieodpowiednim szamponem.

Suszone kwiaty nagietka kupisz tutaj: kliknij

Zachęcam również do przeczytania innych wpisów z serii „NAGIETEK”. Dowiecie się tam jak robić olej nagietkowy, mydło, czy nawet krem z nagietka! Wszystko jest dostępne za darmo, pod tym linkiem: kliknij

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply