NAGIETEK

Odmładzający i przeciwzmarszczkowy krem z Nagietka

krem-nagietek-pokrzywa

W poprzednim wpisie, przedstawiałem wam przepis na olej z nagietka, przeczytaj go! Będzie Ci on potrzebny!

Dzisiaj przedstawię wam sposób na wykonanie kremu z nagietka, z dodatkiem oleju z awokado.
Owy krem to istne bóstwo dla waszej skóry! Wygładza, odmładza, natłuszcza, odżywia i regeneruję cere. Dodatkowo działa przeciwzmarszczkowo, przeciw ropnie i przeciwzapalnie!

Jedynym minusem kremu jest mała data ważności. Taki krem, można trzymać jedynie przez 3-4 tygodnie, najlepiej w lodówce.

Do zrobienia kremu będziesz potrzebować:

Faza wodna:

Garść (30 gram) suszonego nagietka zalej wrzątkiem, poczekaj 10/15 minut i przecedź.

Faza olejowa:

Mając wszystkie powyższe składki możemy zabrać się do tworzenia swojego kosmetyku!

Jak wykonać krem:

Fazę wodną wlej do oddzielnej miseczki i podgrzej ją na łaźni wodnej, jednoczenie podgrzewaj w taki sam sposób wymieszaną fazę olejową. Pamiętaj o ciągłym mieszaniu. Fazy podgrzewaj do około 60C. Następnie do fazy wodnej wlej powoli fazę olejową. Całość mieszaj spieniaczem do kawy przez 2/3 minuty. Krem zacznie gęstnieć. Po odczekaniu 3 minut powtórz mieszanie i dodaj kilka kropelek witaminy E. Czynność powtórz po kilku minutach

Gdzie kupić potrzebne rzeczy:

Wszystkie potrzebne rzeczy znalazłem dla waszej wygody na jednej stronie, dzięki temu przy większym zamówieniu nie zapłacicie nawet grosza za wysyłkę, a wszystko przyjdzie w jednej paczce!

Zachęcam również do przeczytania innych wpisów z serii „NAGIETEK”. Dowiecie się tam jak robić olej nagietkowy, mydło, czy nawet ocet! Wszystko jest dostępne za darmo, pod tym linkiem: kliknij

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply