Zastosowania ziół

ASAFETYDA – Zioło które odmładza narządy płciowe!

81369295

Asafetyda, to żywica rośliny żyjącej w Afganistanie, Iranie i na północy Indii. Jej polska nazwa to zapaliczka cuchnąca. Na samym początku przygody z tą rośliną – warto przygotować się na silny, skondensowany, czosnkowo-cebulowy zapach. TO jedyny minus tej cudownej żywicy!

Zapalniczka cuchnąca jest bylicą, dorasta mniej więcej do 3 metrów wysokości. Jej łodygi i liście zawierają mleczny sok, który pachnie bardzo nieprzyjemnie. Nawet jeśli zapach cebuli i czosnku wydaje nam się niestraszny, to w tym wydaniu jest bardziej skoncentrowany i ma najgorsze cechy tych dwóch używanych powszechnie w kuchni warzyw.

Asafetyda, jest jednym ze składników różnych hinduskich mieszanek. Niestety poza nimi, Europejczycy nie bardzo ją polubili. Pierwszy raz na nasz kontynent była sprowadzona w XIV wieku. Pomijając zapach, jest ostra w smaku i nieco gorzkawa. Na szczęście dodana do potrawy w małych ilościach – ma same zalety, delikatnie podkreśla smaki i aromaty.

Właściwości:

Jest skuteczny i silnym sposobem na wzdęcia. Ponadto w Afganistanie i Iranie jada się także jej liście i łodygi jako zielone warzywo. Dodatkowo w małych ilościach wspomaga bez bólowy przebieg ciąży. Pomaga w trawieniu, przy czym dodaje naszemu organizmowi niesamowicie dużo energii. Uspokaja i pomaga walczyć z osobami w histerii.

Jak mówi jedna z amerykańskich stron,

Asafetyda odmładza narządy płciowe, zniszczone przez wiek, jak i pomaga w rożnych chorobach ginekologicznych, pomaga w przechodzeniu miesiączek.

Przyprawa jest również stosowana w chorobach układu oddechowego, astmy, zapalenia oskrzeli.

Przyprawę w dobrej cenie kupicie na stronie rafex.eu – kliknij

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply