Herbaty

Jak pić herbatę nowy cykl wpisów – błędy początkujących

herbata2

 

Dzisiaj zapoczątkujemy nową serię wpisów, na temat herbaty. A dokładnie jak ja pić i podawać, dzisiaj troszkę o historii i błędach naszych przodków.

W popularnych serwisach dużo się mówi o poprawnym zaparzaniu i podawaniu kawy. Ludzie różnie reagują na akcesoria do herbaty. Dobrze, że powoli ludzkość się zmienia. To znak, że powoli porzucamy herbaty torebkowe i staramy się eksperymentować z różnimy innymi smakami i sposobami zaparzania.

Czasami takie eksperymenty prowadzą do bardzo śmiesznych sytuacji, życie miłośnika herbaty nie jest usłane różami! O nie nie :). Zdarza się zatem, że ludzie np. nie umiejętnie parzą zieloną herbatę wrzątkiem, a później narzekają, że nie dobra, gorzka i jak to można pić.

Ale to i tak nic. Kiedy herbata pojawiła się w Europie, ludzie mieli na prawdę trudne życie, np.

  • Nawet brytyjskim arystokratom zdarzały się zachowania, które dzisiaj określilibyśmy jako wieśniackie. Gdy herbata była w Europie absolutną nowością (XVIII wiek), zdarzały się przypadki… bardzo odważnego wykorzystywania jej w kuchni. Historycy wspominają o wpadkach polegających na… gotowaniu całych paczek herbaty, siekaniu jej liści i podawaniu jako dania obiadowego (np. w sosie śmietanowym). Woda z gotowania takiej “herbatki” była wylewana – jako produkt uboczny…
  • Nie zapominajmy, że herbata to używka. W XIX wieku postrzegana była w niektórych środowiskach jako rzecz nieprzystająca młodzieży. Szczególnie młode kobiety nie były “dopuszczane” do picia herbaty. Dobitnie świadczy o tym przykład królowej Wiktorii, która niedługo po koronacji zażądała herbaty i “Timesa” (kolejna nieprzystająca używka). Niezwłoczne dostarczenie filiżanki i gazety uznała za ostateczny dowód na to, że jest głową Królestwa. Co tam koronacja! Liczy się herbatka!

W związku z dzisiejszym wpisem, do umilenia sobie wieczoru polecamy zaparzyć sobie herbatę GREEN BOSH, jest ona wyjątkowo smaczna i aromatyczna! Lecz należy pamiętać, aby nie parzyć jej w wrzątku!

Jeśli nie macie w domu herbaty green bosh, to polecamy do kupienia u Polskiego dystrybutora pod linkiem: kliknij

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply