Zastosowania ziół

Zioła na wypadanie włosów TOP 5!

kobieta-z-cienkimi-wlosami-347174-article

Top 5 ziół na wypadanie włosów! Zapraszamy!

1. Mydlnica lekarska

2. Pokrzywa

Zastosowania pokrzywy opisałem już tutaj: kliknij

3. Dzika Róża

Kolejna super roślina, o której bardzo często zapominamy. Czy przypominasz sobie, żeby jakiś szampon miał w sobie ekstrakt z dzikiej róży? No pewnie są i takie, ale rzadko się jednak róża zdarza w składzie, a szkoda!
Dzika róża jest niezwykle wartościową rośliną. Zawiera mnóstwo witaminy C (więcej niż cytryna!). Oprócz tego zawiera witaminy: E, K, P i z grupy B. Owoce dzikiej róży zawierają flawonoidy, beta-karoten, likopen, garbniki, kwas cytrynowy i jabłkowy, pektyny, wapń, magnez, żelazo, potas i fosfor. No to skoro dzika róża jest tak wartościowa to szkoda zmarnować te jej cudowne właściwości. Kto nie jest głupi ten będzie szukał szamponów, odżywek, maseczek z dziką różą! Ewentualnie zrobić płukankę z suchych owoców!

4. Arnika

Arnika najczęściej kojarzona jest z działaniem przeciwobrzękowym, przeciwbakteryjnym, przeciwbólowym. Jednak niektóre kobiety stosują ją na porost włosów!. Chwalą sobie efekt końcowy, bo włosy są miękkie, łatwo się rozczesują, końcówki nie strzępią się. Wystarczy dodać trochę roztworu z Arniki do szamponu i umyć nim dokładnie włosy!

5. Drożdże

Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak drożdże działają na nasze włosy! Po prostu dobrze je stosować!

 

Pokrzywę kupisz tutaj: kliknij

Dziką różę kupisz tutaj: kliknij

Arnikę kupisz tutaj: kliknij

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply