Zastosowania ziół

Naturalne sposoby na katar – zioło Archanioła Gabriela!

arcydziegiel-litwor-dziegiel-lekarski-arcydziegiel-lekarski_6012

Słyszałaś kiedyś o Arcygiele lekarskim? Jest to zioło które działa w 100% na katar!

Arcydzięgiel lekarski
Inne nazwy: dzięgiel wielki, litwor, arcydzięgiel litwor, archangelika, angelika, anżelika, andżelika, dzięgiel szerokoliściowy, dzięgiel wielki, ciengiel, arcydzięgiel kartuzów, dzięgielnica, ziele św. Ducha, lubscza, lubszcza, gołębie pokrzywy, anielskie ziele, anielski korzeń.

Nazwa tej ważnej dla ziołolecznictwa rośliny – Archangelica – owiana jest legendą, według której sam archanioł Gabriel w czasie epidemii dziesiątkującej ludzi zstąpił z niebios na ziemię, objawił się pewnemu zacnemu medykowi, któremu przekazał wiadomość, że wystarczy żuć korzeń dzięgla, aby się przed chorobami uchronić. Tak głosi legenda, ale faktem jest, że archangelika wcześnie wprowadzona została do licznych obrzędów i kultów religijnych. Znana już w czasach przedhistorycznych (o czym np. w Polsce świadczą wykopaliska biskupińskie).

Arcydzięgiel lekarski to roślina lecznicza sięgająca daleko na północ. Stwierdzenie, że rośnie dziko w północnej Europie to za mało, gdyż występuje na całym Półwyspie Skandynawskim, na Grenlandii i Islandii, a nietrudno spotkać ją również w północnej Azji. W Polsce, gdzie jest chroniony, w stanie dzikim spotykamy go rzadko – przeważnie w Sudetach i Karpatach, za to znacznie częściej bywa uprawiany w ogródkach przydomowych i na działkach.

Działanie:
– przynosi ulgę przy nagromadzeniu się wydzieliny w drogach oddechowych w przebiegu astmy lub zapaleniu oskrzeli,
– działanie przeciwskurczowe, uśmierza bóle miesiączkowe,
– skuteczny środek na wszawicę,
– osłabia bóle wywołane reumatyzmem,
– skuteczny dla ludzi, którzy łatwo marzną,

Uwaga:
Nie stosować w czasie ciąży, wysokie dawki mogą wpłynąć na ciśnienie krwi, pracę serca i oddychanie. Aby uniknąć tych problemów, nie przekraczać zalecanych dawek ustalonych z lekarzem!

Kupisz go tutaj: kliknij

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply