Zastosowania ziół

Dwa idealne zioła na przeziębienie

grypa-czy-przeziebienie_3364651

W okresie jesiennym zawsze doskwierają nam przeziębienia. Wręcz ich epidemia, co zrobić jak już zachorujemy? Jak za pomocą ziół które mamy w domu sobie pomóc?

W dzisiejszym wpisie skupimy się na dwóch ziołach, które gdy będziemy stosować razem przyniosą szybki i skuteczny efekt wyzdrowienia!

Pierwszym z nich jest Hyzop, a drugim, Kminek zwyczajny, na pewno o nich słyszeliście, a może nawet je macie w domu w przyprawach i ziołach! Kto wie 🙂

HYZOP LEKARSKI

Zioło to jest stosowane do leczenia ciężkiego przeziębienia, kaszlu i zapchanego nosa w przebiegu tego schorzenia. Przynosi ulgę w uczuciu ciężkości i zapchania w głowie i piersiach. Badania wykazały, że ma ono działanie przeciwwirusowe i może być skuteczne w leczeniu opryszczki wargowej. Stosuje się je również w niestrawności.

Działanie
– Dobry środek wykrztuśny na kaszel stosowany przy przeziębieniu.
– Działa wiatropędnie.
– Poprawia apetyt i wspomaga trawienie.
– Dobry jako płukanka na ból gardła ze względu na własności bakterio statyczne.

Ziarna tej rośliny, często stosowane do wypieku pieczywa, są znane ze swojego lekko pikantnego, aromatycznego smaku. Kminek działa łagodząco na nadmiernie gromadzące się w jelitach gazy oraz na kłopoty z żołądkiem. Może również pobudzać apetyt. Parzony jako herbatka i pity na ciepło jest doskonały na kaszel i przeziębienie. Akuszerki przez stulecia używały kminku do pobudzenia laktacji u kobiet karmiących piersią oraz w leczeniu kolki u niemowląt.

Działanie
– Wspaniały środek ułatwiający trawienie.
– Działa wiatropędnie.
– Zmniejsza nudności.
– Pobudza apetyt.
– Jest skutecznym środkiem wykrztuśnym przy kaszlu wywołanym przeziębieniem.
– Zwiększa laktację u kobiet karmiących piersią.

Uwaga
Nigdy nie podawać nasion niemowlętom ani małym dzieciom – zamiast tego stosować wyciąg.

Hyzop kupisz tutaj: kliknij

Kminek zwyczajny kupisz tutaj: kliknij

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply