Herbaty

HERBATKA NA WYPADANIE WŁOSÓW

6772551-lysina-900-657

Wiadomo, że bycie łysym dla mężczyzny nie jest łatwe. Bujna czupryna to symbol męskości. Wielu mężczyzn uważa, że lepiej wygląda z bujną czupryną niż bez niej. Prawdą jest, że nie ma żadnego cudownego leku na przywrócenie włosów – najlepsze produkty potrafią jedynie opóźnić proces wypadania pozostałych na głowie włosów.

Zdrowy włos rośnie, następnie wypada a jego korzeń „bierze odpoczynek” przed kolejnym rzutem włosów. Łysienie występuje wtedy, gdy korzenie włosów nigdy nie budzą się. Jest to przypadek łysienia typu męskiego, które jest szczególnie popularne, wtedy gdy wzrost włosów zaczyna zwalniać, około 50 lub 60 lat. Jest to zawdzięczane męskiemu hormonowi testosteronowi, jak również oczywistym genom, które hamują wzrost włosa. Jednak zioła mogą pomóc! Stosuj zioła jako środki odżywcze dla twoich włosów.

Wiadomo, że tendencja do wypadania włosów może być dziedziczna. Herbatka ta wzmacnia skórę głowy. Działa korzystnie na krążenie i odżywia krew.

  • 10 g korzenia rdestu ptasiego – KUP TUTAJ

  • 3 g nasion pokrzywy lub suszonej pokrzywy – KUP TUTAJ

  • 1 łyżka stołowa syberyjskiego żeń-szenia – KUP TUTAJ

  • 5 g jagód kolcowoju chińskiego (Lycium chinensis)

  • 5 g zmielonej eukomi wiązowatej (Ulmoides)

  • 1 ¼ szklanki wody (300ml)

Przygotować zupkę ziołową z wyżej wymienionych składników przez podgrzewanie ich około 20 minut do zredukowania objętości płynu o co najmniej 100 ml, którą wypijesz. Zaparzaj te same składniki co wieczór, ale nie trzymaj ich przez noc. Herbatka ta powinna być pita przez około 6 tygodni i jest najbardziej efektywna przeciwko tak zwanemu łysieniu łojotokowemu, które jest popularne wśród mężczyzn pochodzenia europejskiego.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply