Sposoby na choroby

Naturalny sposób na zapalenie zatok

cup-of-tea_1280x1024_sc

Zapalenie zatok to problem częsty i niestety bardzo uciążliwy. W dodatku o tyle groźny, że ma tendencję do przechodzenia w stany chroniczne. Aby skutecznie sobie pomóc warto sięgnąć do natury i stosować zioła do picia, inhalacji, a także okładów.


 

PŁUKANKA Z ZIELA SKRZYPU

Do płukania nosa możemy z powodzeniem użyć ziela skrzypu polnego. 2 łyżeczki skrzypu zalewamy szklanką wrzątku i odstawiamy do naciągnięcia na 10 minut. Studzimy. Płuczemy nos kilka razy dziennie aż objawy ustąpią.


 

INHALACJA Z CEBULI

Średnią cebulę drobno siekamy, a następnie gotujemy w litrze wody. Wdychamy powstałą parę kilka razy dziennie.


 

INHALACJA Z CZARNEGO BZU

2 łyżki kwiatów czarnego bzu zalewamy pół litrem wrzątku, zaparzamy krótko pod przykryciem i stosujemy w inhalacji. Zabieg ten pomaga również przy zapaleniu oskrzeli.


 

ROZGRZEWAJĄCA KĄPIEL STÓP

Wlać do miednicy ciepłą wodę (37 stopni C) i włożyć nogi. Co parę minut powoli dolewać coraz gorętszą wodę, by ostateczna temp. kąpieli miała 40 stopni C. Taka kąpiel powinna trwać około 15 minut. Po niej należy założyć ciepłe skarpety i położyć się do łóżka (na co najmniej pół godziny).


 

HERBATKA Z CZYSTKA – NA ODPORNOŚĆ

W walce z infekcjami i chorobami zatok pomaga systematyczne picie herbatki z czystka. Ma on właściwości antybakteryjne, antygrzybicze i antywirusowe.


 

WITAMINA C NA RATUNEK W CHOROBIE!

Jeszcze raz piszę i będę pisała wciąż o zbawiennych właściwościach witaminy C. Niedobór tej witaminy powoduje spadek liczby limfocytów T, na których opiera się działanie układu immunologicznego. A przecież tworzą one pierwszą linię obrony w walce z wirusami i bakteriami atakującymi nasz organizm. Zapotrzebowanie na witaminę C jest odbiciem naszego stanu zdrowia. Im bardziej jesteśmy chorzy tym więcej jej potrzebujemy.


Gdzie kupić wspomniane zioła?

Zioła możesz kupić tutaj: KLIK

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply