Zastosowania ziół

Przestań się stresować – Tarczyca Bajkalska – zioło na stres

1424001451_3

Tarczyca bajkalska to kolejne z ziół, które w ostatnim czasie zdobyło rozgłos. Lecz według mnie, przemysł farmaceutyczny nie wykorzystuje jej pełni potencjału.

Roślina należy do tej samej rodziny, co mięta i rośnie przede wszystkim w lasach USA. Jest szeroko rozpowszechniona, a niektóre gatunki z t ej rodziny rosną nawet w Chinach.
Tarczyca to roślina wieloletnia, która osiąga nawet do metra wysokości, kwitnąca od czerwca do września. Kwiaty i liście tej rośliny mają znacznie mniej olejku eterycznego, niż na przykład mięta.

Tarczyca pospolita, której ziele stosowane jest w medycynie ludowej. Jest to tradycyjny w Europie środek uspokajający i wzmacniający, moczopędny, przeciwgorączkowy, zalecany przy histerii, lękach, stresie, depresji. 

Dodatkowo u kobiet reguluje cykl miesiączki, ale to własnie dzięki badaniom wykryto, że głównie działa uspokajająco i przeciwzapalnie.

Tarczyca bajkalska

Dzięki niej miały zakończyć się w medycynie kłopoty z opornymi infekcjami wirusowymi, grzybiczymi i bakteryjnymi. Tarczyca bajkalska odmładzała, goiła rany, leczyła cukrzycę, miażdżycę, chorobę Alzheimera, alergie, wirusowe zapalenie wątroby, boreliozę, grypę i to nie objawowo, lecz przyczynowo. A ta tradycja w medycynie chińskiej była dodatkowym walorem i argumentem. Dlatego w obecnym czasie zawdzięczamy tak wielką popularność tego zioła. Niestety tylko niektóre zastosowania udało się udowodnić badaniami. Tak jak wspomniałem – najpopularniejszym jest niwelowanie stresu.

Efekt uspokojenia po tarczycy przychodzi niestety dosyć późno, bo dopiero po dwóch godzinach od zażycia

Stosowanie:

Jedną łyżkę surowca na 1 szklankę wody, zrobić odwar (zagotować), odstawić do ostygnięcia i następnie wypić. Korzeń tarczycy bajkalskiej podawany doustnie jest praktycznie nietoksyczny.

Zioło w gotowej, zasuszonej formie jest dostępne w tym sklepie: kliknij

You Might Also Like

2 Comments

 • Reply
  programy partnerskie zarobki
  26 września 2016 at 19:53

  Ciekawa strona, trafilem tu przypadkowo, ale od dzis bede wpadal czesciej, pozdro

 • Reply
  zarabianie w internecie klikanie
  26 września 2016 at 19:54

  Każdy z nas zetknął się z tematem, doradzam zaznajomienie się z

 • Leave a Reply