Sposoby na choroby

Naturalny lek na zakażenia bakteryjne i grzybicze przewodu pokarmowego

figa,figi (3)

Dobre bakterie są potrzebne do prawidłowego działania przewodu pokarmowego, problem pojawia się dopiero gdy jest ich zbyt mało aby zwalczyć te złe.

Doskonałym przykładem tej złej bakterii jest Helicobacter pylori która jest odpowiedzialna za wiele chorób, łącznie z rakiem żołądka oraz grzyby np. Candida albicans – szacuje się że to już prawie epidemia, nie omija nawet małych dzieci. To własnie one mają jeszcze zbyt słabą odporność i są narażone na bakterię.

W 79 roku naszej ery dwa rzymskie miasta Pompeje i Herkulanum zostały zniszczone przez wybuch Wezuwiusza. Ludzie zostali w jednej chwili pogrzebani pod wielometrową warstwą pyłu wulkanicznego, dzięki czemu ich ciała zostały zachowane w dobrym stanie, co pozwoliło badaczom na analizę ich stanu zdrowia, sposobu odżywiania itd. I tak np. analiza szczątków ludzkich z Herkulanum wykazała zmiany wywołane przez różne szczepy bakterii, nawet brucelozy.

Lecz dosyć niedawno przeprowadzając wnikliwą analizę ciała, wykryto iż bakteria brucelozy występowała dlatego, że pradawny lud żył w złych warunkach sanitarnych, jadł zepsute jedzenie, ale mimo tego, dobrze się trzymał.

Zawdzięczali to naturalnej ochronie suszonych fig w oliwie, mają one podobne działanie do streptomycyny.

Streptomycyna (łac. Streptomycinum) – organiczny związek chemiczny, lek należący do grupy antybiotyków aminoglikozydowych, o wąskim zakresie działania na niektóre bakterie Gram-ujemne oraz na prątka gruźlicy, który jest bakterią Gram-dodatnią

Oliwa z oliwek z figami może pomóc w leczeniu nie tylko zakażeń bakteryjnych czy grzybiczych, ale również w walce z hemoroidami czy zaparciami.

figi-suszone-w-oliwie-z-oliwek-remedium-na-bakterie

Stosowanie:

40 suszonych fig przekroić na pół, wrzucić do dużego słoika, zalać jednym litrem oliwy z oliwek, zamknąć słój i odstawić na jeden miesiąc.

Po tym czasie możemy zacząć przyjmować figi, wystarczy codziennie przed śniadaniem zjeść jedną figę (dwie połówki) i wypić jedną stołową łyżkę oleju z oliwek.

W tym czasie należy przestrzegać odpowiedniej diety i nie jeść zbyt dużo fast foodów, jedzenia smażonego, tłustego, unikać wędlin, kwaśnych i ostrych potraw.

Suszone figi, dostaniesz pod tym linkiem: kliknij.

Informacje o wybuchu, skutkach i jego przebiegu jak i na temat Streptomacyny, zostały zaczerpnięte z wikipedii

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply
    wiktoria
    30 stycznia 2017 at 10:36

    Wypróbowałam, t nawet dobry sposób, dwa razy zadziałało, za trzecim musiałam sięgnąć po dicopeg 10g i dopiero ruszyło 🙂

  • Leave a Reply