Zastosowania ziół

Znamiona kukurydzy – sprawdzony sposób na zapalenie nerek

cpx_70e553d97a9c98df2e89f57020dea85e

Matka natura wiele razy udowodniła nam już wiele razy, że daje nam wszystko – to jest potrzebne dla wyleczenia naszego organizmu z wielu przypadłości i chorób. Taką rzeczą jest również kukurydza, a dokładnie jej znamiona. Dzięki nim możemy złagodzić m.in. zapalenie nerek, czy możemy podawać dzieciom lub starszym osobom, które mają problem z moczeniem się podczas snu.

Lecznicze działanie znamion kukurydzy

– sprawdzony lek moczopędny
– nieszkodliwy i skuteczny lek redukujący masę ciała oraz otyłość
– w problemach narządów moczowych (kamica, puchlina osierdzia, obrzękach)
– zapalenie błony śluzowej pęcherza moczowego
– reumatyzm
– kolka nerkowa

Olej z kukurydzy jest zalecany profilaktycznie i leczniczo przy miażdżycy tętnic, ponieważ obniża poziom cholesterolu we krwi.

Na Ukrainie, stosuje się wywar ze znamion kukurydzy w schorzeniach wątroby, oraz jako środek tamujący owulację. W bułgarskiej kulturze znamiona, są używane jako środek osłabiający apetyt. Stosuje się je także przy cukrzycy czy przeciw tasiemcom. Ponadto kukurydza według kultury ludowej zwiększa popęd płciowy i jest doskonałym afrodyzjakiem!

Stosowanie

Znamiona kukurydzy najlepiej przyjmować jako wywar – ewentualnie owy wywar przykładać do opuchlizn itp.

Wywar robimy w następujący sposób:

Wrzucamy do garnka znamiona kukurydzy (według uznania), następnie zalewamy je wrzątkiem i gotujemy przez następne 15 minut. Po zakończeniu gotowania przelej przez sitko. Wywar można przechowywać w lodówce, lub zamrozić. Lecz najlepiej działa od razu po ugotowaniu, ciepły.

Znamiona z dobrej jakościowo kukurydzy spożywczej, można dostać tutaj: kliknij

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply