Zastosowania ziół

Łuski gryki – naturalny sposób na poduszki i materace dla alergików

cpx_218c83ff5ceb26539d05e711b55e9726

Łuska gryczana to naturalny produkt od wieków stosowany jako wypełnienie. Wrzucane do lnianych worków służyły jako siedziska i „materace” między innymi w Azji, Indiach i Pakistanie.

Gryka jest rośliną spokrewnioną z rabarbarem. Początkowo wykorzystywano przeważnie środki nasion, wytwarzano z nich kaszę czy mąkę. Lecz około 2 tysięcy lat temu, została doceniona sama łuska. Zaczęto ją wykorzystywać jako wypełnienie do poduszek i materacy. Łuski, czy łupiny owocu gryki, mają bardzo wiele ciekawych zastosowań. Są twarde, ale jednocześnie elastyczne i lekkie. Zawierają taniny, czyli związki o właściwościach przeciwzapalnych, hamujących rozwój bakterii czy roztoczy. Rutynę, naturalny związek wzmacniający układ odpornościowy i związku celulozowo-ligninowe umożliwiające utrzymanie niskiego poziomu wypełnienia.

cpx_46b84ab63cba586420e0172096ccb7a4

Materace i poduszki z gryki idealnie sprawują się dla alergików. Dodatkowo przesuwane wydają charakterystyczny szelest i łagodny odprężający dźwięk, który pomaga zasnąć. Łuska jest odporna na zgniatanie i swobodnie przesypuje się wewnątrz pokrowca, dzięki czemu poduszki, materace i siedziska gryczane nie odkształcają się i nie zbijają.

Łuski gryki w dobrej cenie zakupisz na tej stronie z przesyłką prosto do twojego domu: kliknij!

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply