Sposoby na choroby Zastosowania ziół

Szafran – lek na depresję – UWAGA w dużych ilościach powoduje poronienie!

szafran

Szafran to jedna z najdroższych i najszlachetniejszych przypraw świata. Od wielu wieków ceniony jest za swe unikalne właściwości lecznicze i wykorzystywany jako przyprawa, składnik kosmetyków i leków. W starożytności był cennym środkiem przeciwdepresyjnym i leczniczym w przebiegu wielu ciężkich chorób, np. czarnej ospy.

W  analizach wykazano, że szafran wpływa na zwiększenie stężenia neuroprzekaźników: serotoniny i dopaminy w ośrodkowym układzie nerwowym. Jej działanie zbliżone jest do syntetycznych antydepresantów: fluoksetyny i imipraminy. Doprowadza do poprawy nastroju i pomaga w utrzymaniu równowagi emocjonalnej.

Dopamina jest zwana „hormonem szczęścia” i w sposób naturalny wydziela się w ludzkim organizmie w różnych sytuacjach – pod wpływem bodźców uczuciowych, ale też kiedy np. uprawiamy sport, pod wpływem używek, takich jak papierosy,alkohol, ale również na skutek jedzenia niektórych produktów.

Szafran dba również o dobry wzrok. Aby oko było sprawne, jego komórki muszą być dobrze nawilżone. Gwarantuje im to odpowiedni poziom kwasów tłuszczowych. Jeśli jest ich za mało, wzrok szwankuje. Szafran, jak stwierdzili włoscy naukowcy, reguluje poziom tłuszczów w komórkach.

Szafran stosowany jest również w kosmetyce, przeważnie w postaci maseczek, które odmładzają i odżywiają skórę.

Należy jednak pamiętać, że jako lek ziołowy posiada też skutki uboczne lub nie może być stosowany w pewnych przypadkach. Przyjmowany w dużych dawkach może zwiększyć ryzyko poronienia, dlatego nie mogą go stosować kobiety w ciąży bez konsultacji z lekarzem.

Szafran w najniższej cenie na rynku kupisz tutaj: kliknij

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply