Sposoby na choroby

Nie uwierzysz jakie właściwości mają nasiona arbuza!

arbuz

Arbuzy to uwielbiane przez wielu ludzi owoce. Niestety, mało kto wie, że gorzkawe pestki (które najczęściej wyrzucamy do kosza) mają zbawienny wpływ na nasze zdrowie.

Do napisania posta skłonił mnie kupiony w markecie arbuz, pełen w środku, czarnych, mało smacznych pestek. Arbuz składa się w 92% z wody zawiera przeciwutleniacze i niewielką ilość witamin i minerałów.

Zwykle jedząc go pracowicie wydłubujemy i wyrzucamy pestki. A to właśnie pestki zawierają najwięcej witamin, minerałów nawet, co zaskakujące dobre tłuszcze oraz cenne substancje lecznicze, które są przedmiotem badan naukowców.

wpyw-na-karmienie-piersi-870x400

Właściwości pestek arbuza:

  • pomagają wyleczyć infekcje grzybicze,
  • infekcje bakteryjne,
  • choroby skóry,
  • choroby układu pokarmowego
  • choroby układu oddechowego.
  • chorobę wrzodową żołądka. Badacze zaznaczają też, że ich spożywanie nie niesie ze sobą skutków ubocznych.

Tradycyjnie w Sudanie nasion arbuza są stosowane w leczeniu infekcji bakteryjnych i grzybiczych, zakażeń przewodu pokarmowego, biegunek, układu oddechowego i chorób skóry. Ostatnie badania laboratoryjne wykazały skuteczności w zwalczaniu wielu bakterii i grzybów w tym E coli.

Badania potwierdziły również wysoką skuteczność w leczeniu cukrzycy, trzustki oraz właściwości antyoksydacyjne. Silne właściwości przeciwzapalne potwierdzono a badania opublikowano w International Research Journal of Pharmaceutical.

Nasiona arbuza kupisz na tej stronie: kliknij

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply