Zastosowania ziół

Kmin Rzymski – jedna łyżeczka dziennie, pomaga spalić tłuszcz

file.kminek-przyprawy

Chcesz schudnąć? Masz nadwagę? Próbujesz odkryć swoje mięśnie na lato? Dobrym sposobem jest Kmin Rzymski!

Kmin rzymski jest rośliną rosnącą w ciepłych krajach, m.in. w Indiach, Północnej Afryce, Chinach, Ameryce. Pochodzi z Egiptu, a szczególną popularnością cieszy się w Maroku. Kmin rzymski, zwany również kuminem, był używany już w starożytności, zarówno do celów leczniczych, jak do pielęgnowania urody.

Warto zaznaczyć, że kminek a kmin rzymski – to dwie inne rzeczy! I nie można ich mylić, są to dwa inne zioła o totalnie dwóch innych właściwościach.

Właściwości kminu rzymskiego:

Po trzech miesiącach okazało się, że osoby, które codziennie stosowały kumin, schudły ponad kilogram więcej od pozostałych. Co więcej, dzięki aromatycznej przyprawie straciły więcej tkanki tłuszczowej – aż 14,6 proc. (pozostali zaledwie 4,9 proc.).

Kmin rzymski stymuluje nasz układ trawienny, pobudza apetyt, działa rozkurczowo, jest moczopędny i wiatropędny. Ma łagodzący wpływ na żołądek. To świetne antidotum na niestrawność oraz biegunkę. Łagodzi kolki i wzdęcia.

Kumin łagodzi nudności u kobiet w ciąży, przyspiesza też proces laktacji. Niektórzy uważają, że kumin pobudza też piersi do wzrostu. Okłady z kminu rzymskiego stosuje się przy obrzękach piersi oraz jąder. Poza tym, roślina ta leczy chrypkę.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply