Zastosowania ziół

10 niesamowitych właściwości herbaty z trawą cytrynową

traw

Dzisiaj bez zbędnego pisania! Przedstawiam wam 10 niesamowitych właściwości trawy cytrynowej, którą najlepiej przyjmować pijać herbatę – właśnie z nią!

plik517e3c3571a42

 1. Wspomaga trawienie – trawa cytrynowa zawiera związki antyseptyczne, które skutecznie zabijają pasożyty i bakterie znajdujące się w układzie pokarmowym. Wspomaga trawienie poprzez odbudowę „dobrych” bakterii w jelicie grubym. Pomaga także w leczeniu wielu dolegliwości trawiennych takich jak zgaga, zaparcia, niestrawność, wzdęcia, biegunki, wymioty. W celu zapewnienia właściwego trawienia zaleca się regularne picie herbaty
  z trawy cytrynowej.
 2. Oczyszcza i detoksykuje – jest to niezbędny proces dla organizmu aby organy pracowały w wydajny sposób. Moczopędne właściwości trawy cytrynowej wspomagają eliminację kwasu moczowego, toksyny i złego cholesterolu. Powoduje częstsze oddawanie moczu utrzymując nerki w odpowiednim stanie.
 3. Wspiera w walce z nowotworem – według zespołu badawczego kierowanego przez izraelskich uczonych: profesora Yakow Weinstein i doktora Rivka Ofir z Zakładu Immunologii i Mikrobiologii istnieje duże prawdopodobieństwo, że trawa cytrynowa ma potencjał do walki z rakiem. Aromat trawy cytrynowej stymuluje komórki nowotworowe do autodestrukcji nie szkodząc komórkom zdrowym.
 4. Osłabia skurcze menstruacyjne – jest to dolegliwość znana milionom kobiet na całym świecie. Picie gorącej herbaty z trawy cytrynowej dwa razy dziennie sprawia, że skurcze menstruacyjne nie są tak silne. Ponadto ma również właściwości przeciwtrądzikowe regulując pracę gospodarki hormonalnej.
 5. Właściwości antyseptyczne – według naukowców są one potężniejsze niż te które posiada penicylina czy streptomycyna. Trawa cytrynowa wykorzystywana do leczenia gronkowca okazała się wysoce skuteczna. Co więcej leczy zainfekowane rany oraz rozmaite infekcje skórne.
 6. Zwalcza infekcje – herbata z trawy cytrynowej może powstrzymać rozwój niektórych rodzajów zakażeń, np. grzybicy.
 7. Środek przeciwko depresji – trawa cytrynowa łagodzi stres, zmęczenie i objawy takie jak ból głowy. Jej zapach poprawia nastrój i daje uczucie relaksu. Można ją stosować pojedynczo lub w połączeniu z herbatą z jaśminu lub rumianku.
 8. Źródło antyoksydantów – gdy wolne rodniki oddziałują z białkami w obrębie komórek mogą zachodzić procesy powodujące choroby przewlekłe, np. chorobę Alzheimera. Przeciwutleniacze zawarte w trawie cytrynowej mogą zatrzymać tę interakcję i zapobiec wystąpieniu poważnych chorób. Dodatkowo właściwości moczopędne utrzymują w odpowiedniej kondycji wątrobę i trzustkę kontrolując poziom cholesterolu.
 9. Pomaga w przeziębieniu – grypa i przeziębienie, to dolegliwości, które nie są obce nikomu. Jednak filiżanka herbaty z trawy cytrynowej radzi temu problemowi. Właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze trawy cytrynowej pomagają uporać się z objawami gorączki i kaszlu. Jest ona bogata w witaminę C co jest dobre dla układu odpornościowego. Trawa cytrynowa jest stosowana także do łagodzenia bólu stawów i mięśni oraz leczy bóle głowy. Ułatwia oddychanie gdyż zapobiega gromadzeniu się śluzu w drogach oddechowych. Jest to ważna informacja szczególnie dla astmatyków.
Przygotowanie leczniczego napoju z trawy cytrynowej jest proste. Wystarczy ugotować 3 goździki, dodać łyżeczkę cynamonu i kurkumy oraz trawę cytrynową w kubku mleka. Należy pić taką miksturę co najmniej raz dziennie.
 1. Właściwości przeciwzapalne – trawa cytrynowa uśmierza ból dlatego jest bardzo skuteczna w przypadku reumatyzmu, zapalenia stawów, dny moczanowej oraz choroby zwyrodnieniowej stawów. Ogranicza ona enzymatyczną aktywność cykooksygenazy-2, która jest znaną przyczyną bólu stawów. W celu przygotowania specjalnej mieszkanki należy połączyć olej kokosowy i olej z trawy cytrynowej w stosunku 2:1. Nacieranie taką substancją stawów pozwala zmniejszyć ból. Aby uzyskać lepsze efekty można pić herbatę z trawy cytrynowej. Rezultaty są widoczne już po tygodniu.

Trawę cytrynową kupisz tutaj: kliknij

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply