Zastosowania ziół

Ziołowy olej regenerujący do włosów

hair-commercial-secrets-shiny-shampoo-stock-today-tease-160304_8051b9d892e7fadd24ef3b6f4acbd7dd-today-inline-large

Najlepiej jeśli będziesz używać tej płukanki regularnie oraz suszyć włosy w jasnym słońcu! Wtedy efekt będzie podwojony!

Ziołowy olej regenerujący do włosów Aby dać temu regenerującemu olejowi do włosów czas do wchłonięcia esencji ziołowych, należy go przygotować tydzień przed użyciem. Do produkcji odżywek można używać ziołowych olejków ze słonecznika, soi, ziarna kukurydzianego, orzeszków arachidowych lub olejku z jojoby. Oliwka z oliwek może być również wykorzystana, natomiast unikać zastosowania w produkcji odżywki olejku sezamowego ze względu na jego silny zapach. Jak tylko znajdziesz właściwą kombinację dla siebie, możesz przygotowywać podwójną lub potrójną ilość odżywki i przechowywać ją w szczelnie zamkniętych butelkach.

wavy hair

Umieścić wszystkie zioła na górze kotła parowego z podwójnym dnem i dodać olej. Podgrzewać miksturę przez około 30 minut. Następnie wszystko przelać do szerokiego słoja. Zakryć słój kilkoma warstwami muślinu, nakładając również gumkę. Pozostawić słój w ciepłym miejscu na okres około tygodnia. Mieszać miksturę codziennie. Kiedy olej nabierze ziołowego aromatu, przecedzić płyn do czystego naczynia.
Ogrzewać 1/3 do 1/2 szklanki oleju, w zależności od grubości i długości włosów, na bardzo małym ogniu przez kilka minut. Zmoczyć włosy gorącą wodą i wycisnąć jej nadmiar. Następnie, używając palców, nanieść ziołowy olej na włosy, dokładnie je pokrywając olejem. Zakryć włosy plastikowś torbą lub czepkiem do kąpieli. Aby utrzymać olej w stanie ciepłym, namoczyć ręcznik w gorącej wodzie, wyżymać go i umieścić na plastikowy czepek. Kiedy ręcznik staje się chłodny, powtórzyć proces ocieplenia go. Olejowa odżywka do włosów powinna zostać na nich przez około 20 do 30 minut. Następnie umyć włosy.

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply