Zastosowania ziół

O tych właściwościach Tymianku na pewnie nie wiedziałaś!

2016-09-11-kakukkfu

Dzisiaj chciałbym wam przedstawić długą listę właściwości leczniczych Tymianku. Jeśli chcielibyście dowiedzieć się o nim więcej, to zachęcam do wysłania prywatnej wiadomości na moim facebooku EPRZYPRAWY.

Tymianek, może wydawać się zwykłą przyprawą którą dodajemy do dań w kuchni… ale to nie prawda! Ma on bardzo dużo Właściwości leczniczych! Nazwa tymianku pochodzi od greckiego słowa thymon znaczącego ‚do odkażania „, choć podobne słowa oznaczają odwagę i poświęcenie, które według tradycji również przypisywano tej roślinie. Nieprawdą jest, że łatwiej byłoby sporządzić listę potraw, w których tymianek nie występuje – w Europie Zachodniej i w kuchni Bliskiego Wschodu trafia on do znacznej większości tradycyjnych potraw. Dzieje się tak dlatego, że tymianek nadaje głębi smaku wszelakim zupom, gulaszom i zapiekankom oraz niemal każdej potrawie zawierającej mięso. Wraz z majerankiem, pietruszką i liściem laurowym tworzą bukiet garni (ozdobny).

rozmaryn

Właściwości lecznicze:
Wewnętrznie:
Jest środkiem pobudzającym organizm fizycznie, psychicznie i wpływa na krążenie krwi w naczyniach włosowatych (kapilarach), wzmacnia sprawność układu nerwowego i pobudza sprawność umysłową, pobudza łaknienie, a więc i apetyt, podwyższa ciśnienie krwi, działa moczopędnie, napotnie, wiatropędnie, lekko hipnotyzująco, przeciwrobaczo, wywołuje miesiączkowanie, pobudza leukocytozę (powiększa liczbę białych ciałek krwi w przypadku chorób zakaźnych), oddziałuje dezynfekująco, znieczulająco, przeciwzakrzepowo, przeciwkaszlowo, przeciwbólowo, ściągająco, przeciwzdęciowo, przeciwwzdęciowo, przeciwkrwawieniowo, przeciwastmatycznie. Jest afrodyzjakiem. Konserwuje żywność.
Zewnętrznie:
Może być jako antyseptyk, środek bakteriobójczy, przeciwgnilny, przeciwreumatyczny, przeciwpasożytniczy, przyspiesza zabliźnianie trudno gojących się ran, niszczy drożdżaki i grzybki. Przeciwdziała jadowi żmij.

Jak widzicie tych właściwości jest na prawdę dużo!! Ale nie dajcie się oszukać dużym koncernom przyprawowym. Tam w TYMIANKU, brak tymianku… więc jeśli chcesz kupić prawdziwy, zdrowy tymianek, wejdź na tą stronę aby sprawdzić jego cenę. KLIKNIJ TUTAJ

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply