Bez kategorii Zastosowania ziół

2 domowe sposoby na tłuste włosy!

hair-commercial-secrets-shiny-shampoo-stock-today-tease-160304_8051b9d892e7fadd24ef3b6f4acbd7dd-today-inline-large

Na początku może zacznijmy od przyczyn przetłuszczania się włosów, może być ich na prawdę dużo! A to włsanie od przyczyny zależy sposób leczenia tej dolegliwości!

  • Nie mycie włosów tzw. ”przetłuszczenie ich” -wiele osób myśli , że porządne przetłuszczenie włosów sprawi, że problem się zmniejszy jednak to błąd. To, że przez dłuższy czas nie będziemy myć tłustych włosów może tylko pogorszyć sprawę. Zalegająca na skórze tłusta warstwa może sprawić, że włosy obluzują się w mieszkach włosowych i zaczną wypadać. Tłusta warstewka na skórze może również zatkać ujścia mieszków włosowych i spowodować podrażnienie, a nawet stan zapalny, przy którym wypadanie włosów się nasila i stracone włosy już nie odrastają.
  • Gorąco – włosy przetłuszczają się bardziej pod wpływem gorąca. Tzn. Mycie ich gorącą wodą, prostownica, lokówka. Osoby z tym problemem powinny tego unikac.
  • Zbyt mocne szampony– zbyt mocne szampony mogą powodować nadmierne wydzielanie łoju, a co za tym idzie przetłuszczanie się włosów. W rzeczywistości, po agresywnym myciu usuwającym łój, gruczoły łojowe mogą zacząć wydzielać jego nadmierne ilości, co wywołuje jeszcze mocniejsze przetłuszczanie się włosów.
  • Dojrzewanie – dzieje się tak za sprawą zmiany aktywności gruczołów łojowych, odpowiadających za stan skóry głowy.
  • Uwarunkowanie genetyczne
  • Nieprawidłowa dieta

Aby pozbyć się tłustych włosów możemy stosować następujące płukanki:

Płukanka ziołowa z rumianku,nagietka, lawendy i szałwii. Zmieszaj po łyżeczce każdego zioła, zalej dwiema szklankami wrzącej wody i parz przez 30 minut. Później dodaj łyżkę octu jabłkowego i stosuj do ostatniego płukania włosów. Napar zmniejsza wydzielanie łoju, w zależności od upodobania możesz ją spłukać lub zostawić.
Płukanka z kopru.
Trzy torebki kopru zalej dwiema szklankami wrzątku i odstaw do wystygnięcia. Dodaj łyżkę octu i stosuj jako płukankę pod koniec mycia. Hamuje pracę gruczołów łojowych:)
Płukanka z soku z cytryny.
Do czterech szklanek wody dodaj dwie łyżki soku z cytryny i dwie łyżki octu. Wszystko wymieszaj i przepłucz włosy po ostatnim płukaniu wodą.
Rumianek do kupienia tutaj – kliknij
Nagietek do kupienia tutaj – kliknij
Lawenda do kupienia tutaj – kliknij
Szałwia do kupienia tutaj – kliknij
Koper do kupienia tutaj – kliknij
Przy większych zamówieniach, wysyłka gratis!

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply