Zastosowania ziół

OMAN WIELKI idealny na problemy układu oddechowego

cpx_d52af69be57fc72d1685b9dcff8cf906

Oman wielki był pożytecznym ziołem na problemy żołądkowe. Jak wspomniano wcześniej, starożytni Rzymianie podawali oman wielki regularnie po bankietach w celu złagodzenia niestrawności. Jakiś czas później zioło to było głównym składnikiem przy produkcji średniowiecznego wina nazywanego winem Św.Pawła.

Jednak pierwsi osadnicy Ameryki Północnej sadzili to zioło w swoich ogrodach nie dla jego pięknych kwiatów czy jako środka leczniczego w przypadku problemów z żołądkiem, ale dlatego, że zioło to miało reputację jako efektywny środek w walce z chorobami skóry u owiec oraz koni.

348

ZASTOSOWANIE

Oman wielki od zawsze był uważany jako cenione zioło odżywcze dla układu oddechowego. Bezpieczne w użyciu dla dzieci, jak również osób starszych, zioło to pomagało złagodziċ kaszel oraz oczyściċ płuca z flegmy. Oman wielki może byċ używany we wszelkich problemach układu oddechowego, jak również jest bardzo pożyteczny, gdy chory czuje się zmęczony swoją chorobą.

Oman wielki jest stosowany w przypadkach chronicznego zapalenia oskrzeli i dychawicy oskrzelowej. Pomaga zwalczaċ niestrawności żołądkowe oraz jest pomocny w szybszym przyswajaniu substancji odżywczych przez pacjenta. Oman wielki pobudza apetyt, może byċ stosowany także w walce z robakami.

W przeszłości oman wielki był stosowany w przypadkach gruźlicy. Oman wielki można łączyċ z innymi antyseptycznymi ziołami i używaċ w leczeniu grypy oraz zapalenia migdałkóów. Jego odżywcze właściwości posiadają zdolnośċ walki z infekcjami.

Oman wielki posiada właściwości pobudzania ruchów rzęsek w drogach oddechowych, jak również znany jest z tego, że wzmaga czynności wydzielnicze błon śluzowych oskrzeli oraz gardła. Dzięki tym właściwościom oman wielki pomaga w usuwaniu zalegającego śluzu.

OMAN WIELKI KUPISZ TUTAJ: kliknij

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply