Herbaty

Jaka najlepsza herbata na kaca?

healthy green tea cup with tea leaves

Od tysięcy lat… herbata jest stosowana jako lek, na wszelakie rodzaje chorób. Lecz odkąd zaczęto spożywać alkohol, herbata ma olbrzymią rolę w łagodzeniu po imprezowego kaca.

Smak ma właściwości terapeutyczne. Mówi się, że herbata może mieć dwa smaki: gorzki i słodki.  Odpowiedni balans tych smaków, odpowiada za jakość herbaty. Gorzki smak osusza, słodki orzeźwia. Więc – po całonocnej imprezie, gorzka herbata wypłukuje alkohol z naszego organizmu. Ale również i słodki ma właściwości terapeutyczne dla tych którzy mają kaca ;), a mianowicie wzmacnia i odmładza on nasze ciało i umysł. Dzięki niemu, mentalnie czujemy się dużo lepiej.

Na kaca warto pić dwie herbaty. Zieloną i Pu-Erh. Zielona obniża temperaturę, która na kacu jest odczuwalnie dużo większa niż faktycznie. Świetnie wychładza organizm, a jej właściwości moczopędne pozwalają ujść alkoholowi. Natomiast czerwona herbata pu-erh, ma świetne właściwości detoksykacyjne. Owa herbata powoduje obfite pocenie się, co jest również pożądane jeśli chcemy zrzucić trochę kilogramów. Co do pocenia, to przy poceniu nasz organizm opuszczają toksyny. Dodatkowo herbata ma właściwości uspokajające. Dlatego łagodzi ból głowy 🙂

Link do herbaty zielonej, specjalnej na kaca: kliknij

Link do herbaty pu-erh: kliknij

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply