Zastosowania ziół

Koniczyna czerwona – zioło stworzone dla kobiet

koniczyna2

Koniczyna to zioło stworzone dla kobiet ,reguluje menstruację, znosi objawy menopauzy i napięcia przedmiesiączkowego.

Ta znajoma nam wszystkim roślina pochodzi z Europy, Północnej Afryki i centralnej Azji. Koniczynę czerwoną możemy również znaleźć na pastwiskach obydwu Ameryk i Australii. Znane jest nam wszystkim szukanie czterolistnej koniczyny na szczęście.

Suszone kwiaty koniczyny czerwonej znalazły zastosowanie w medycynie naturalnej. Uważa się, że kwiaty koniczyny czerwonej są pożyteczne jako środek wykrztuśny i dlatego stosuje się je w leczeniu zapalenia oskrzeli i astmy.

Rzadko kto docenia jednak jej właściwości zdrowotne, których jest całkiem sporo. W celach leczniczych wykorzystujemy kwiaty koniczyny.

lkuvaln-vlastivost-chervonogo-konyushini_411

Właściwości:

Mają one właściwości rozkurczowe, wykrztuśne i przyspieszające powrót do zdrowia. Korzystnie wpływają na funkcjonowanie wątroby, serca i płuc. Ale to nie wszystko. Koniczyna czerwona znalazła zastosowanie w leczeniu chorób skórnych. Koniczyna czerwona działa również jako środek odksztuślający i dlatego może być podawana w czasie napadów kaszlu. Estrogeniczne działanie koniczyny czerwonej znalazło zastosowanie w łagodzeniu objawów menopauzy.

Pomimo skąpej ilości badań naukowych przeprowadzanych na koniczynie czerwonej, dowiedziono, że koniczyna czerwona posiada działanie antykoncepcyjne u owiec karmionych tą rośliną.

Dawkowanie:

Trzeba dodać 250 ml (jedna szklanka) gorącej wody do 2 -3 łyżeczek suszonych kwiatów i zaparzać pod przykryciem 10 -15 minut. Pić trzy szklanki dziennie.

Niesfermentowaną koniczynę czerwoną możesz kupić na tej stronie: kliknij

 

You Might Also Like

2 Comments

 • Reply
  zarabianie w internecie
  25 września 2016 at 15:43

  Umieść linka niech ludzie czytają

 • Reply
  jak zacząć zarabiać w internecie
  25 września 2016 at 15:46

  Zdrowie jest najważniejsze i nie można go zepsuć przez własne lenistwo

 • Leave a Reply